top of page
Açık Yüzme Havuzu
troas pansiyon AMBLEM kirmizi - kare.png

TROAS Apart Otel

Hem yakınında bulunan Antik Alexandria Troas, hem etrafını saran harika doğası ve denizi hem de adresimizden kolayca ulaşılan, dünyaca ünlü Truva ve Assos gibi diğer tarihi arkeolojik kalıntıları nedeniyle mükemmel bir mevkide bulunmaktadır.

Truva

Homeros'un İlyadasına ev sahipliği yapan antik kent, çeşitli arkeolojik katmanlarıyla ve meşhur Truva atıyla sizi eşsiz hikayeler ve mitolojilerle dolu bir yolculuğa davet ediyor.

https://goo.gl/maps/VQgf9pH7EUN2

Bozcaada

 

Eski ismi Tenedos olan Bozcaada'nın şahane plajları, kalesi, şarap bağları ve eski Rum evleri mükemmel bir kaçamak ve dinlenme fırsatı sunuyor.

https://goo.gl/maps/52UQtNcDTVm

AquaLand

Kepez beldesinde bulunan ve Kuzey Ege ve Güney Marmara'nın en büyük su ve eğlence parkı olan Aqualand ailece eğlenceli bir gün geçirebileceğiniz bir mekan.

https://goo.gl/maps/qrkLjYBzkVs

Bozcaada-34.jpg

Bakir  Sahiller

El değmemiş birçok plajı ve koyu ile, Bozcaada'nın macera dolu sakinliği ve manzaralarını kaçırmamanız gereken bir cennettir.

https://goo.gl/maps/mMNVKJwZi6LBsPSv8

IMG_2695%253Dvibrance_edited_edited.jpg

Assos

Aristo'nun meşhur felsefe okuluna ev sahipliği yapmış, aynı zamanda göz alıcı bir Atina tapınağı ve İncil'de Elçi Pavlus'un ziyaret ettiği limanın kalıntılarını barındırır (İncil, Elçilerin İşleri 20:13-15).

https://goo.gl/maps/mncSaGTAQoR2

382f64cdce3ffb0bc4f9d531da141f26_edited_

Apollon

Rivayetlere göre Apollon kralları yap-tıkları haksızlıklardan ötürü farelerle yayılan veba salgınıyla cezalandırdı. Tapınak kalınıtısının yanısıra olağanüstü bir Roma hamamı ziyaret edilebilir.

https://goo.gl/maps/EjUkNPVmgXx

Babakale

Anadolu'nun ve Asya kıtasının en batı nok-tası olan Babakale, Osmanlı döneminde inşaat edilen son ka-leye ev sahipliği yapı-yor. Şirin lokantaları, eşsiz manzarası ve Ak Liman Koyu ile çeşitli aktivite imkanı sunar.

https://goo.gl/maps/NZiSiE9iRU12

Turgut Reis Tabyası 

Kurtuluş savaşında yer alan Turgut Reis gemisinden 1936-38'de bataryaları sökülüp Güzelyalı'da mönte edilmiştir. Tarihi değeri yanı sıra tabya piknik olanakları sunmaktadır.

https://goo.gl/maps/JAKmd1RcDsS2

Ayazma Pınarı

Kaz dağlarının eteklerinde bulunan bu büyüleyici tabiat parkı, gerek mangal, gerekse yürüyüş yapmak için 7'den 77'e tüm ailenin dinlenp eğleneceği harika bir yerdir.

https://goo.gl/maps/z2eDuwJHqJJ2

IMG_2760_edited.jpg

Antik Taş Ocağı - Ancient Quarry

Troas‘tan 15 km uzaklıktaki Yahyaçavuş köyündeki granit madenlerinde III. yy.dan kalma olan, her birinin boyu 11, çapı 1.87 metrelik 80 ton ağırlığındaki devasa sütünlere hayranlık duymamak elde değil...

https://goo.gl/maps/GEVoC7LRFkqK9dWT8

cezayirli hasan paşa köşkü.jpg

Cezayirli Hasan Paşa

Köşkü

III. Selim saltanatı döneminden geriye kalan kasır şeklinde kule, Paşanın av köşkü olduğu sanılır.

 

https://goo.gl/maps/jJvsTBUTX2WcHx1D8

Kilitbahir Kalesi

Çanakkale'nin Eceabat ilçesine, Fatih Sultan Mehmet tarafından, Çimenlik kalesi ile birbirlerine karşılıklı duracak şekilde 1462-1463 yıllarında yaptırılmıştır.

https://goo.gl/maps/aseapc3A3XL4cZEw7

Kilithabir Kalesi.jpg
orhaniye-tabyasi.jpg

Orhaniye Tabyası

Kumkale Beldesi sınırları dahilinde Boğaz tahkimatını güçlendirmek amacıyla 1889 yılında topçu istihkamı olarak II. Abdülhamit tarafından yaptırılmıştır. 

https://goo.gl/maps/VmWH5Co7Mc3v81F4A

Neandria Antik Kenti

Adı "genç adamın yurdu" anlamına gelen kentin, M.Ö. VII. yüzyılla tarihlendirilen mezarların bulunmasıyla bu dönemde kurulduğu düşünülmektedir.

https://goo.gl/maps/2UNow2CUMdkk4LvL8

Neandria Antik Kenti.jpg
Tarihi%20Kemerdere_edited.jpg

Kemerdere’nin su kemeri - Aqueduct

Efsanevi Truva'dan 15 km uzaklıktan şehre su götürmek için tek gözlü olarak inşa edilmiş. Yemyeşil çam ormanının içinden geçip muazzam çınarların çevrelediği küçük ama yemyeşil bir vadide...

https://goo.gl/maps/gBSvLEGMkbJdnBJW7

dardanos%20tumulusu_edited.jpg

Dardanos Tümülüsü

Tarihçesi MÖ II. bin yılına kadar uzanan ve bir liman kenti olarak kurulmuş Dardanos Antik Kenti’nin en önemli kalıntıları arasında yer almaktadır. 

https://goo.gl/maps/fKnBb27NncJxCgss9

Troya Müzesi

 

Homeros’un İlyada Destanı ile tarihe geçmiş Troas Bölgesi’nde iz bırakan Troya ve kültürleri, kazılardan çıkan eserler aracılığıyla anlatılmaktadır.

https://g.page/TroyaMuseum?share

Troya_Müzesi.jpg
canakkale-sehitlik.jpg

Çanakkale Şehitliği

41,7 metre yüksekliği ile, 4 ayak üzerine oturtulan 25x25 metre ebatlarındaki kaide ana figürdür. Ayrıca Mehmetçik anıtı, Savaş eserleri müzesi vb. bulunmaktadır. 

https://goo.gl/maps/av65HY1wkU21BAgS6

Karye Teknoloji Müzesi

Gerek Osmanlı’dan gerekse çeşitli ülkelerden, yaşamı kolaylaştıran objelerin gelişimini sergiler.

https://goo.gl/maps/R6Lf4ebCsBxS8CXL9

Karye_teknoloji_müzesi.jpg
Adatepe%2520k%25C3%25B6y%25C3%25BC%25204

Adatepe Köyü

Edremit Körfezi’ne bakan bir tepeye kurulmuş çok eski bir köy olan Adatepe, doğal sit alanı içerisinde yer aldığından ülkemizin en iyi korunmuş köylerinden biri, ve tabii ki en güzelellerinden... 

https://goo.gl/maps/NWrzdEZfZCVQbMMP9

mehmet-akif-ersoy-evi.jpg

Mehmet Akif Ersoy Evi

Bayramiç ilçesinde, İstiklal Marşı'nın yazarı Mehmet Akif  Ersoy'un çocukluğunun geçtiği, müzeye dönüştürülen evi, Türkiye'nin dört bir yanından ziyaretçileri ağırlamaktadır. 

https://goo.gl/maps/MsTNKpB5Rzi4aHZ96

Antandros’un Ören Yeri

MÖ 10. yüzyılda Pelasglar tarafından kurulmuştur..
Kazılar sonucunda MS 1. yüzyıla ait zengin döşeme mozaikleri ve duvarlarında freskler bulunmuştur.

https://goo.gl/maps/1Df7pLEFUB9iaJ676

antik_kenti_ören_yerleri.jpg
Atihhisar%2520kalesi_edited_edited.jpg

Atikhisar Kalesi

Osmanlı yapı tekniğini taşıyan gözetleme kuleleri, surlar ve sarnıçlar bulunmaktadır. Bugün sur ve kulelerin büyük bir kısmı ayaktadır.

https://goo.gl/maps/HC5WYcJQYtw93mUE8

Traktör Müzesi

1800'lerin buharlı taraktörlerinden yakın geçmişimize kadar tarihe tanıklık etmiş, dünyanın farklı ülkelerinde farklı hikayeler yaşamış ve görmüş traktörler.

https://goo.gl/maps/8ghH45aZ3TjkBUwR6

Galipoli_traktör_müzesi.jpg
troas_ziyaret_yerleri_haritas.jpeg
uzaktan, IMG_0145-ok.jpg
Tel: +90 533 378 21 26 +90 541 260 21 26
N39.806486, E26.170207
bottom of page